2015/12/19

Idą Święta

Cytat:
"W święta każdy jest dzieckiem. 
Na tym polega ich magia... " 


    Święta są wyjątkowym dniem w roku. Wszyscy wybaczamy sobie i zapominamy o tym co było. Jesteśmy dla siebie mili i serdeczni. Dajemy sobie prezenty, wspólnie śpiewamy kolędy i spędzamy razem czas. Magia świąt jest czymś niezwykłym. Sprawiają, że nawet wrogowie są dla siebie przyjaciółmi. Dla każdego w Wigilię jest coś ważnego. Jedni cały dzień czekają na prezenty, a drudzy na spotkanie z rodziną. Dzielenie się opłatkiem i mówienie sobie życzeń, nawet krótkich, wywołuje na twarzy drugiej osoby uśmiech i to jest dla nas najważniejsze. Wspólna radość. Wspólny śmiech, śpiew, płacz. Dzięki tym wszystkim sprawą czujemy się bardziej zżyci z rodziną.

 •     Zacznijmy od prezentów, które dla dzieci stanowią najważniejszą część. Nocne wypatrywanie pierwszej gwiazdki na niebie i oczekiwanie na przyjście Świętego Mikołaja, który rozdaje grzecznym ludziom prezenty. Oczywiście nastolatkowie już znają prawdę o tajemniczym jegomościu z Laponii. Nie należy zapominać o najbliższych, więc dla nich powinniśmy kupić prezenty, aby nie pomyśleli, że o nich zapomnieliśmy.

Cytat:
"Najlepszym prezentem byłaby świadomość, 
że myślisz o mnie czasem… "

 •     Kolejną rzeczą do omówienia są życzenia. Mogę się założyć, że większość z was mówi zwykłe i najprostsze "Wszystkiego Najlepszego!". Moim zdaniem z czasem robi się to monotonne. Lepiej powiedzieć parę dodatkowych słów od siebie. Przecież i tak mamy dużo czasu, więc można mówić i mówić.  Ważne by nie powtarzać się i przekazywać życzenia z sercem i rozumem. 
 •     Ozdoby świąteczne i choinka to najbardziej czasochłonna rzecz do zrobienia. Kupno choinki, ubranie jej i ozdobienie domu to męczące zadanie, ale czego nie robi się dla świąt. Nie mam pojęcia co więcej można powiedzieć na ten temat. Dekorujcie tak jak wam się podoba, a nie jak zdaniem innych powinno wyglądać, ponieważ to wam musi się podobać i nikomu innemu. •     Listy do świętego mikołaja to stara tradycja, w którą wierzy się od dawna. Można prosić o co się chce, o czym się marzy i gdzieś tam w sercu wierzyć, że uda nam się to dostać. Pisząc takie rzeczy jesteśmy szczęśliwi, czasami rozbawieni i zwariowani. Moim zdaniem listy powinien pisać każdy. Nawet dorośli, aby podnieść się na duchu. Po za tym co im szkodzi napisać ich pragnienia.
 •     Święta w radiu... Od samego rana puszczane są kolędy i świąteczne piosenki znanych artystów polskich, jak i zagranicznych. W podróżach do rodziny samochód pęka od naszych głosów. Z zachwycenia nie wytrzymuje, że już zawitał nasz świąteczny duch. Nic dziwnego, że potem bolą gardła. Już wszędzie czuć ten Christmas Time
 •     Grudzień przychodzi a my w szoku, że już niedługo święta i nowy rok. Czas tak szybko leci, że czasami nie potrafimy za nim nadążyć. 
 •     W ten oto sposób przeszliśmy do mojej ulubionej części, czyli świąteczna muzyka, którą słychać dosłownie wszędzie. Sklepy, centra handlowe, radia, itp. Czasami będąc w miejscu publicznym chcemy zatańczyć lub zaśpiewać do naszej ulubione piosenki. Chcielibyśmy, ale i tak tego nie zrobimy, bo się wstydzimy. Niektórzy ruszają ustami i udają, że śpiewają (w tym ja). 
 •     Czas porozmawiać o śniegu, na który czekamy cały miesiąc. Czasami przychodzi on dopiero w kwietniu, a to już nie to samo. Każdy marzy o białych świętach Bożego Narodzenia, a nie Wielkanocnych. Nie wiem dlaczego, ale uwielbiam śnieg. To jak pada i powoduje, że ziemia robi się biała i puszysta oraz miękka jak nasze domowe łóżka. Robienie cudownych bałwanów i aniołków oraz niezapomniane bitwy na śnieżki. Wszyscy chcieliby, aby te rzeczy wróciły i na nowo zagościły na naszych podwórkach.
    Już kończę pisać ten post. Na jego koniec chciałbym, aby nigdy nie zapominano dawać dodatkowego talerza dla osoby, która może przyjść niezapowiedzianie. Należy ją wpuścić i ugościć jakby była członkiem rodziny. Święta spędza się w dobroci i zgodzie. Nigdy o tym nie zapominajcie...

3 komentarze:

 1. Się rozpisales xD. Ale bardzo sensownie 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. W wielu rzeczach się z tobą zgadzam!
  Piszesz bardzo ciekawie i co najważniejsze na temat i z sensem.
  Obserwuję i pozdrawiam,
  finallybyme.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń